Категорії
Асоціація

4 кроки до відео конференцій ZOOM

Доброго дня шановні колеги!

Продовжуємо ділитися досвідом щодо організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій.

У попередній міні-інструкції ми коротко ознайомили вас із можливостями застосування Hangouts Meet від Google для проведення  дистанційних нарад з колегами. А зараз перейдемо до розгляду більш зручної платформи для організації проведення саме навчальних занять дистанційно. Йтиметься про використання браузерної форми сервісу відеозв’язку Zoom.

Зазначимо, якщо ви студент, і долучаєтесь до раніше створеної відеоконференції, то вам достатньо перейти за посиланням, що надійшло на вашу електронну пошту як запрошення та починати одразу з останнього кроку  –  Підключення учасників.

Крок_1 “РЕЄСТРАЦІЯ”: Набираємо (вказуємо) у будь якому зручному для вас браузері (наприклад chrome, opera, mozila або edge) адресу https://zoom.us/ , натискаємо у верхньому правому кутку «зареєструватися безкоштовно», після чого (для спрощення реєстрації) обираємо «увійти за допомогою google», вводимо пароль та натискаємо кнопку «Створити обліковий запис». На цьому процес реєстрації облікового запису Zoom завершено.

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4

Крок_2 “СТВОРЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ Zoom”: На цьому етапі переходимо до безпосереднього створення конференції та налаштування її параметрів. На закладці «Конференції» натискаємо «Запланувати нову конференцію»;  в полі «Тема» вводимо назву навчальної дисципліни, в полі «Опис» – назву лекції, а в полі «Коли» вводимо дату та час проведення відеоконференції (*на наступну відеоконференцію їх можна буде змінити). На цій же закладці можна змінити й інші важливі параметри, такі як включення чи виключення камери та мікрофону організатора та учасників відеконференції, можливість входу учасників на відеоконференцію раніше ніж увійде організатор і можливість збереження відеозапису даної конференції. Після налаштування необхідних параметрів, натискаємо кнопку «Зберегти». Етап створення відеоконференції є завершеним і можемо починати відеоконференцію, натиснувши на кнопку «Розпочати дану конференцію».

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4

Крок_3 “ПІДКЛЮЧЕННЯ УЧАСНИКІВ”: Після натиснення кнопки «Почати дану конференцію» з’явиться вікно, що дає можливість скопіювати запрошення на конференцію в буфер обміну, натиснувши кнопку з відповідною назвою. Важливе зауваження: для того щоб оминути завантаження і встановлення додаткового програмного забезпечення у вікні, що відкрилося, потрібно натиснути посилання «натиснути тут», а дещо нижче – на посилання «почніть з браузеру». Одразу після цього з’явиться вікно відеоконференції, налаштування якого розглянемо нижче.

Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4

Крок_4 “НАЛАШТУВАННЯ ОСНОВНОГО ВІКНА”: Розглянемо функціональні можливості основного вікна браузерної версії Zoom:

  1. Кнопка, яка дає можливість вмикати/вимикати ваш мікрофон («за замовчуванням», бажано щоб всі мікрофони були вимкнені, щоб не створювати зайвих фонових шумів під час відеозв’язку).
  2. Кнопка вимкнення/увімкнення вебкамери дає можливість вимкнути або увімкнути вебкамеру, але ви залишаєтесь «на зв’язку», і чуєте та бачите все, що відбувається на нараді. Також можете надсилати текстові та голосові повідомлення. Варто зазначити, що вимкнення особистої відеокамери є дуже зручним, коли інтернет-зв’язок недостатньо потужний.
  3. Кнопка додавання нових учасників. Щоб долучити нових учасників, можна скопіювати url адресу даної відеоконференції або повний текст запрошення в буфер обміну. Крім цього, є можливість надіслати запрошення безпосередньо через відповідний поштовий сервіс).
  4. Кнопка керування учасниками конференції відображає список учасників і дає можливість працювати з обліковими записами кожного з учасників окремо.
  5. Кнопка «Share screen» дає можливість поділитися зображенням зі свого екрану (це може бути як поточне зображення всього вашого екрану, так й інші варіанти, такі як зображення вікна Power Point і т.д.).
  6. Узакладці «чат», під час відеоконференції, можна паралельно коментувати чи задавати питання в текстовому режимі (набирати з клавіатури). Текстовий режим є дуже зручним для того, щоб задавати питання під час наради, але не вмикати/вимикати особистий мікрофон і не «зашумляти» загальний звуковий ефір.
  7. Кнопка «Детальніше».
  8. Кнопка виходу з відеоконференції призначена для тимчасового виходу з відеоконференції або ж її остаточного завершення.

Більше деталей про роботу із Zoom можна знайти на сайті медіацентру УжНУ або переглянути відеоурок:

Дякую за увагу! Не хворійте 😉

1 коментар “4 кроки до відео конференцій ZOOM”

Ще одна зручна платформа для проведення нарад та навчальних занять в режимі онлайн. Має зручний інтерфейс, розширені можливості щодо проведення навчальних занять в порівнянні з програмою Hangouts Meet від Google. Розроблена інструкція дає можливість створити відеоконференцію, зробивши всього навсього 4 прості кроки кожному, хто має базові знання з використання програмного забезпечення. Автору велика вдячність.

Залишити відповідь