Категорії
Асоціація

Використання Google Classroom

Classroom – це безкоштовний сервіс для дистанційного навчання, створений ще у 2014 році. Але великою популярністю він тривалий час не користувався. За даними сайту Android Police, до березня цього року Classroom не входив навіть до топ-100 освітніх додатків.

Classroom є поєднанням сервісів Google (Google Disc, Google Docs тощо), адаптованих під освітні задачі. Для роботи з ним потрібно обов’язково мати акаунт Google.

Користуватися сервісом можна як з комп’ютера, так і з мобільного.

У Classroom вчитель може створити власний віртуальний клас і окремі курси – їм присвоюються унікальні коди, за якими доступ до них отримують учні.

На сторінці кожного курсу вчитель може, наприклад, публікувати навчальні матеріали, проводити опитування, тести й створювати тематичні завдання.

Кожному завданню можна встановити термін виконання, викладач також в режимі реального часу може спостерігати за тим, як учні виконують завдання, бачити список зданих та незданих робіт і виставляти оцінки за будь-якою шкалою.

Вчитель також публікує оголошення у стрічці класу, додаючи в них не лише текст, а й, приміром, зображення або відео з Youtube, спілкується з учнями у чаті.

Учні можуть бачити список завдань курсу – як виконані, так і ті, які лише доведеться здати.

При цьому кожному учню вчитель може дати індивідуальне завдання, яке не побачать інші.

Де знайти Google Classroom

Для того, щоб знайти Google Classroom, потрібно відкрити браузер Google Chrome і в ньому знайти додатки Google.

Після відкривання ви потрапляєте в Google Classroom, де можна почати створювати свій курс або ви знайдете учбові матеріали, доступ до яких вам надано.

Структура дистанційного курсу на платформі Google Classroom

Познайомимося з основними елементами Google Classroom на прикладі дистанційного курсу “Мій курс в Google Google Classroom”.

При створенні и організації Вам будуть доступні чотири основні вкладки: ПОТІК, ЗАВДАННЯ, ЛЮДИ, ОЦІНКА.

В ПОТІК збирається і показується вся актуальна інформація по курсу: учбові матеріали, оголошення, завдання, видно коментарі користувачів.

Вкладка ЗАВДАННЯ дозволяє додати учбові матеріали до курсу і розподілити завдання по темах і в необхідній послідовності. В розділі ЛЮДИ буде список учнів, котрі приєдналися до курсу (за допомогою коду або доданих вручну).

Стрічка: інформація про поточний курс

В стрічці відображається все те, що відбувається на курсі зараз в тій послідовності, в якій викладач додає інформацію в курс:

– оголошення викладача
– інформація про учбові матеріали для слухачів
– інформація про завдання для учнів
– оголошення від самих учнів (при відповідних налаштування)

При створенні Оголошень  викладач може додавати різноманітний матеріал: прикріпити файл, додати файл з Google Drive, опублікувати посилання на відео з YouTube або на зовнішній сайт.

Учні можуть переглядати Оголошення і коментувати їх.

Для додавання Оголошення використовуйте Поділіться з класом…”.

Зверніть увагу на Налаштування курсу (правий верхній кут на сторінці курсу). Можна дозволити або заборонити учням залишати записи в стрічці курсу.

Завдання: перевіряємо знання слухачів

Для створення Завдання на вашому учбовому курсі натисніть на вкладку «Завдання»

Це нова вкладка в Google Classroom. Тут ви можете:

  • створювати завдання, питання і згрупувати їх по темах;
  • додавати учбові матеріали і об’єднувати їх;
  • впорядковувати теми і матеріали в них.

Завдання для слухачів курсу можуть бути довільного типу. Викладач може прикріпити в якості Завдання будь-який документ зі свого ПК або з Google Диску, додати посилання на відео. Також він може запропонувати виконати практичну роботу або контрольну роботу у вигляді тесту.

Додавання учнів на курс

Як правило, після створення курсу автор створює посадочну сторінку, в якій коротко надає опис курсу – програму, дату початку і закінчення, правила роботи і вимоги до учнів, посилання на форму реєстрації.

Автор курсу надсилає всім тим, хто пройшов реєстрацію на посадочній сторінці Код курсу (учні самі додаються на курс) або вручну запрошує учнів на курс. Як це зробити? На вкладці Потік можна побачити Код класу або в кладці Люди запросити учнів за адресою електронної пошти.

Залишити відповідь